Niezawodny czujnik MX 40 QZ Optex

Marka Optex słynie z produkcji wysokiej jakości czujników alarmowych, a także innych produktów wykorzystywanych przy tworzeniu systemów alarmowych. Pragniemy zaprezentować teraz czujnik MX 40 QZ tej właśnie marki. Jeśli chodzi o czujniki alarmowe, to jest on naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem. To czujnik wewnętrzny działający na podczerwień. Doskonale sprawdza się on zarówno w domu, jak i w miejscach, gdzie chodzi o przygotowanie profesjonalnej sieci alarmowej. Przyjrzyjmy się nieco bliżej wszystkim jego właściwościom.

Model MX 40 QZ posiada dwie metody detekcji PIR oraz MW, co sprawia, że jego skuteczność działania jest naprawdę bardzo wysoka. W tym przypadku obsługuje on zasięg detekcji o powierzchni 12 na 12 metrów przy kącie 85 stopni. Obsługuje on 78 różnych stref. Nie pobiera dużej ilości prądu, pracuje dobrze w każdych warunkach, jest prosty w montażu i łatwy w podłączeniu do sieci alarmowej. Ponadto jest też odporny na zakłócenia oraz ma niewielkie wymiary tak jak inne czujniki optex. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Czujnik Optex MX 40 QZ został wyposażony w specjalne dualne czujki, a dodatkowo w połączeniu z technologią Quad Zone Logic, która tworzy dwie strefy detekcji w pionie, jej wykrywalność jest jeszcze lepsza, przy czym jednocześnie nie obejmuje ona przykładowo małych zwierząt, minimalizując ryzyko powstawania fałszywych alarmów. Zastosowano w niej również wysokiej klasy soczewkę o sferycznym kształcie. Obudowa czujnika jest wytrzymała i nie powoduje, że do środka dostaje się kurz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *